Osiedle Bartąg zaprojektowano z myślą o tych, którzy pragną nabyć wymarzone mieszkanie za przystępną cenę. Zlokalizowane jest w dzielnicy Jaroty – Południe, cieszącej się powodzeniem, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Osiedle położone na najwyższym płaskowyżu w tym rejonie, z piękną panoramą na pobliską rzekę Łynę i okoliczne lasy oraz Olsztyn.

Obszar osiedla obejmuje prawie 4 ha, na których powstanie 10 budynków o zróżnicowanej liczbie mieszkań i wysokości od 3 do 5 kondygnacji nadziemnych.

Dla komfortu i wygody mieszkańców wszystkie budynki wyposażone zostaną w windy. Zadbano też o zachowanie takich odległości między budynkami, które zapewnią dostateczną swobodę i intymność ich mieszkańcom.

W cenie mieszkania zagwarantowano dostęp do miejsc parkingowych w wydzielonych dla mieszkańców strefach parkowania, a dla bardziej wymagających zadbano o indywidualne garaże w podpiwniczeniach budynków.

Lokalizacja na obrzeżach miasta to niewątpliwy atut dla entuzjastów rowerowych wycieczek lub uprawiających jogging. Latem na swoje plaże zaprasza jezioro Bartąg, oddalone od osiedla o zaledwie 10 minut pieszej wędrówki. Zimą atrakcje gwarantuje stok narciarski Kartasiówka w pobliskiej Rusi.
Nie zapomniano też o najmłodszych mieszkańcach osiedla. Z myślą o nich powstaną place zabaw dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku, aby mogły spokojnie i bezpiecznie spędzać na nich czas.
Na sąsiednich osiedlach sklepy spożywcze, przychodnia lekarska, poczta, bank, przedszkole oraz liczne lokale świadczące usługi dla mieszkańców. W odległości ok. 3 km hipermarkety sieci REAL, MEDIAMARKT i PRAKTIKER oraz GALERIA WARMIŃSKA.

Budowa południowej obwodnicy Olsztyna oraz połączenie ulicy Płoskiego z Wilczyńskiego poprzez projektowaną ul. Bukowskiego i dalej z Warszawską z wylotem na trasę Olsztyn-Olsztynek (na wysokości stacji ORLEN) uczyni ten rejon jednym z najlepiej skomunikowanych w mieście.

budynek termin rozpoczęcia budowy termin przekazania lokali termin podpisania aktu notarialnego
B4 03.2015 05.2016 07.2016
B7 03.2015 05.2016 07.2016
B8 12.2015 01.2017 04.2017
B5 04.2016 06.2017 09.2017

* podane terminy są terminami granicznymi
* istnieje możliwość ich skrócenia